banner seokod.pl

Górnictwo

Dodano: 10 lat 1 miesiąc temu
W dniu 3 października 2013 r dokonały się uroczyste obchody XX-lecia powołania Związku Producentów Kruszyw w Kielcach, który stanowi jedną z najliczniejszych organizacji przemysłu wydobywczego w Polsce. Dokładnie 20 lat temu, 3 października 1993 roku, Komitet założycielski w zespole: Józef Dąbek, Aleksander Kabziński i Andrzej Łapiński zrealizował zapotrzebowanie środowiska producentów kruszyw powołując Związek Pracodawców Górnictwa i Przetwórstwa Surowców Mineralnych – obecnie Polski Związek Producentów Kruszyw. Misja związku, zamknięta w urzędzie – obowiązywać w finału i nie przeciw była, istnieje także pozostanie odporna na drugie 20 lat a dłużej – tak twierdzi Prezes PZPK – Pan Aleksander Kabziński.

Na zabawa obchodów przybyło ponad 100 przedstawicieli PZPK i zaproszonych gości. Całość spotkania była uzyskana i zaprojektowana przez Pracodawcę Prezesa Aleksandra Kabzińskiego. Od godziny 10. 00 do 16. 00 przeprowadzały się obrady w Sercem Geoedukacji w Kielcach wymieszane z prezentacją zbiorów punktu w siatkach z przewodnikami. Centrum Geoedukacji to miejsce, gdzie w swój sposób przekazywana jest umiejętność geologiczna i geograficzna, z użyciem nowych metod i narzędzi edukacyjnych. Wizyta w współczesnym źródła to doskonały wstęp do normalniejszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskiego, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi. Dla odwiedzających Centrum Geoedukacji w Kielcach proponuje:

- zajęcia geoedukacyjne (teoretyczne, praktyczne),
- zajęcia terenowe w obszarze obiektów geoturystycznych Kielc,
- zwiedzanie Galerii Ziemi,
- podróż kapsułą 5D „Wycieczkę do wnętrza Ziemi”.

Goście PZPK oprócz zwiedzania ekspozycji dewońskich odbyli również drogę do mieszkań Ziemi Kapsułą 5D, co stanowiło silnym wydarzeniem ze powodów odczuwano – wizualnych.

Podobne wpisy

Komentarze

Górnictwo
Adres strony:
Wyświetleń:
927
Wizyt:
798
Kliknięć:
33
CTR:
4.14%